TRASA

NAWIERZCHNIA

Impreza ma charakter szosowy z 4 kilometrowym epizodem gravelowym, na terenie Puszczy Białowieskiej. Gravelowy fragment 4 km, to bardzo twarda droga szutrowa, spokojnie do przejechania rowerem szosowym. Ten pozbawiony asfaltu odcinek to możliwość zasmakowania kolarstwa typu gravel. Poza tym „epizodem” cała trasa biegnie po drogach asfaltowych pośród podlaskich wsi, lasów i mieniących się w słońcu cerkwi. Reasumując, każdy rower da radę. Jeszcze nigdy wcześniej jazda nie była tak „zapuszczona” w gęsty i dziewiczy las. Przebieg trasy pokazuje jak bardzo jest ona wpuszczona w krainę żubra.

ZABEZPIECZENIE

Cała trasa przebiega po drogach publicznych i jest zabezpieczona we wszystkich newralgicznych miejscach t.j. skrzyżowania, lewoskręty, światła drogowe i miejsca szczególne. W zabezpieczeniu bierze udział POLICJA, KIERUJĄCY RUCHEM Z OSP, ŻANDARMERIA WOJSKOWA, STRAŻ GRANICZNA. Przejazd odbywa się w ruchu otwartym, a w miejscach zabezpieczonych uczestnik traktowany jest jak pojazd uprzywilejowany, wykorzystujący drogę w „sposób szczególny”. Ułatwimy i zabezpieczymy Twój przejazd, aby dotarcie do mety odbyło się jak najszybciej i jak najbardziej komfortowo.

PITSTOP – BUFETY

Na trasie przygotowane są tzw. Bufety Kolarskie. Co około 20-40 km można będzie uzupełnić bidon i zjeść coś regionalnego, przygotowanego przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Dominować będzie regionalna, tradycyjna kuchnia prosto z Podlasia. Na każdym PIT STOPIE postaramy się Ciebie zaskoczyć, aby w pełni zrealizować misję „Kolarstwa ze Smakiem”. Na mecie dla każdego „finishera” pasta party, napój izotoniczny, dyplom i medal.

MAGISTER

Idealna dla początkujących lub spieszących się do domu.

DOKTOR

Dedykowana średnio zaawansowanym i przygotowanym.

PROFESOR

Polecana dla aktywnych i regularnie jeżdżących średnie i długie trasy.